18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir.

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir.
Bugünün Türk Kızılay’ı, o dönemin Hilal-i Ahmer Cemiyeti, Çanakkale Savaşı’nın tüm cephelerinde ve safhalarında Osmanlı Askerlerinin yanı başında olup yaralılara şifa dağıtırken şehitleri sahiplenmiş ve milletle ordu arasındaki şefkat ve iyilik köprüsünü sürekli açık tutmuştu. Savaş sırasında yaralı Anzak askerlerine de şifa dağıtan Hilal-i Ahmer Cemiyeti, milletin merhametini düşman askerlerinden bile esirgemeyen bir hoşgörünün de timsali olmuştu.

DİĞER BAŞLIKLAR

“Hayra vesile olan, hayır işlemiş gibidir. Allahü teâlâ, sıkıntıya düşene yardım edeni sever.” 🌙Türk Kızılay Çorlu Şubesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Çorlu Temsilciliği ile birlikte dayanışma ve merhametin ayı olan Ramazanın 26. gününde de, ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak kolisi ulaştırdık. İyilik yolunda bizleri hi... ERZAK YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYORTürk Kızılay Çorlu Şubesi olarak Covid_19 risk grubundaki 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak kolisi ve kavurma dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Kardeşliğin ve barışın hüküm sürdüğü, dualarla geçen kandilimiz mübarek olsun. 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz. İnsan sağlığı için sınır ve zaman tanımaksızın emek veren tüm tıp kahramanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyilik #SensizOlmaz